Wizyta w Pracowni Cukierniczej

Jesteś tu: » WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 » Wizyta w Pracowni Cukierniczej

Wizyta klasy III w Pracowni Cukierniczej

Państwa Śliwów w Łapanowie

12 grudnia 2017roku klasa 3c zostala zaproszona na wizytę do Pracowni Cukierniczej w Łapanowie. Uczniowei mieli możliwość zobaczyc z bliska miejsce, jak i samą pracę cukiernika oraz co najważniejsze, samodzielnie przygotować i ozdobić pierniki świąteczne.
Dzieci rozpoczęły swoją przygodę od założenia odpowiedniego stroju ochronnego i nakrycia głowy, które zapewniono nam na miejscu. Następnie dowiedziały się z jakich składników powstaje ciasto piernikowe,  zobaczyły sposób mieszania i gdzie się piecze ciastka. Największą frajdą dla dzieci, przygotowaną przez gospodarzy, było samodzielne wałkowanie ciasta, wykrawanie wybranych form i zdobienie kolorowym lukrem upieczonych pierników. Z pomocą pań pracujących w cukierni, dzieci wyczarowały smakowite, kolorowe, a przede wszystkim według swojego pomysłu ciastka. Radości i zachwytow, w trakcie tych pachnących świętami warsztatów- nie było końca. Ponadto przygotowano dla dzieci niespodziankę, każde z nich otrzymało dodatkowo paczuszkę zdobionych pierników, a dzięki uprzejmości pani Bożeny, wszystkie własnoręcznie zdobione pierniki, w pudełkach trafiły do klasy w szkole.

Składamy podziękowania Państwu Śliwom, za profesjonalizm i serdeczne nas przyjęcie. A słowa dzieci niech będą dla Państwa nagrodą:

"To był najfajniejszy dzień!"

Foto: mgr Erwin Tkaczyk