Mikołajkowe spotkanie z podróżnikiem "Japonia" - 6 grudnia 2017r.

Jesteś tu: » WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 » Mikołajkowe spotkanie z podróżnikiem "Japonia" - 6 grudnia 2017r.

W 90 MINUT DOOKOŁA JAPONII

W środę do naszej szkoły przybył podróżnik opowiadający o Japonii (taki prezent mikołajkowy Uśmiech). Na początku pocisnął słabym żartem o toaletach w „kraju kwitnącej wiśni”, a następnie zaczął opowiadać nam o swojej podróży. Korki, hotele, łaźnie itd. (w skrócie takie błahostki :D). Nagle zaczął opowiadać historię, podczas której niejednemu uczniowi łza zakręciła się w oku. Wspominał o wybuchu bomby atomowej oraz trzęsieniach ziemi i tsunami.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o kulturze Japończyków i powędrowaliśmy przez szlaki jednych z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Zwiedziliśmy największy czynny wulkan Japonii (Fuji) i najważniejsze jej miasta m.in.: Tokio, Kioto, Hiroszimę, Nagasaki oraz Osakę. Podróżnik wspomniał także o cudownym anime oraz słynnej i (nieco zabójczej Zaklepany ) rybie fugi.

Niespodziewanie do Sali wkroczył Święty Mikołaj i obrzucił nas cudownym deszczem słodkości ŚmiechNa końcu podróżnik pięknie się z nami pożegnał, a my BARDZO KULTURALNE DZIECI obsypaliśmy go owacją na stojąco.

Mamy nadzieję, że szkoła częściej będzie organizować takie spotkania (szczególnie na historii !Niewinny).

Young Journalists

Spotkanie z podróżnikiem - Japonia