,,Bezpieczne media"- spektakl profilaktyczny

Jesteś tu: » WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 » ,,Bezpieczne media"- spektakl profilaktyczny

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY „BEZPIECZNE MEDIA”.

Dnia 29 listopada 2017 roku w naszej szkole uczniowie klas VI a, Va,VII a zaprezentowali spektakl profilaktyczny „Bezpieczne media”.

Celem spektaklu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat cyberprzemocy oraz uświadomienie skutków nadużywania nowoczesnych środków przekazu – Internetu, telefonów komórkowych. Uczniowie odgrywając scenki rodzajowe w ciekawy sposób podkreślali że Internet i telefon komórkowy to pożyteczne wynalazki będące źródłem wiedzy, przekazu informacji, rozrywki, zabawy. Jednak wykorzystywane niewłaściwie mogą powodować poważne konsekwencje. Spektakl profilaktyczny wzbogacały filmy  z cyklu „Dzieciaki sieciaki” oraz piosenki tematycznie związane z przedstawieniem.

Występ był ciekawą lekcją, w czasie której uczniowie dowiedzieli się jak korzystać z bogactwa Internetu w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny oraz jak reagować w obliczu potencjalnych zagrożeń. Koordynatorem spektaklu były p. D. Wojtasiak i M. Skimina