Jesteś tu: » WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 » Dzień Edukacji Narodowej

pod hasłem  Z nami wygodniej

13 października 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej.

Zebraliśmy się tego dnia w ważnej sprawie,
Aby razem spędzić ten czas na zabawie.
Choć goście szacowni i poważne miejsce,
Pozwoliliśmy sobie pośmiać się przy święcie.

i... zaprosiliśmy na długo oczekiwany moment - okolicznościowy pokaz mody nauczycielskiej pod hasłem „ Z NAMI WYGODNIEJ”!        Uczniowie przedstawili kilka strojów, bez których nowoczesny nauczyciel w burzliwych czasach reformy oświatowej nie może się obyć. Unikalne kreacje można było nabyć za kilkanaście bądź kilkadziesiąt uśmiechów pedagogicznych.

I tak na przykład nauczyciela matematyki wyróżniało odpowiednie nakrycie głowy jak na królową nauk przystało. Funkcjonalny i wygodny strój dla nauczyciela przyrody, biologii i geografii zdobył wyróżnienie w konkursie Czas dla zielonych i dzięki swojej barwie stanowi nadzieję na lepsze jutro oświaty polskiej, a uczniom uświadamia jak zielono mają w głowach, by ochoczo zabierali się do pracy twórczej! Stylistykę ubioru historyka uzupełniała podręczna łopatka ułatwiająca dokopywanie się do archeologicznych pokładów uczniowskiej wiedzy, gdy inne sposoby już całkiem zawiodą. Bibliotekarz miał przy sobie podręczną skarbonkę, do której zbierał każdy grosik na zakup nowych książek. Biel kreacji ślubnej nauczyciela polonisty synchronizowała z bielą nienapisanych jeszcze wypracowań, a jej uzupełnieniem była np. niezawodna w użytkowaniu miotełka do wymiatania błędów ortograficznych z uczniowskich zeszytów.

Na zakończenie uroczystości uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za trud, za uśmiech, za dobre rady, za przekazywaną wiedzę, za SERCE, mając nadzieję, że wspólnie spędzone chwile stanowiły dla nich miły upominek.