Narodowe Czytanie 2017

Jesteś tu: » WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 » Narodowe Czytanie 2017

Po rza kolejny pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej we współpracy z Centrum Kultury Gminy Łapanów zorganizaowali Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Pierwszy akt dramatu odczytano z podziałem na role w sali widowiskowej Domu Kultury. W postacie "Wesela" wcielili się czytelnicy GBP.

Uczniowie naszej szkoły z klasy VIIa również uczesniczyli w tej pieknie przygotowanej imprezie. Z doskonałym wyczuciem roli kwestię Maryny odczytała Julia Zając, zaś Paweł Kubik wcielił się w postać Jaśka. Swoja trafną interpretacją trudnego tekstu Wyspiańskiego zachwycili publiczność. Brawom nie było końca. Cieszy fakt, że uczniowie tak godnie reprezentowali szkołę w Narodowym Czytaniu "Wesela" Stanisława Wyspiańkiego.

Antonina Piechnik